Prawa pracowników w cyfrowym świecie

Jak to jest mieć aplikację zamiast szefa? Jak można się bronić przed niesprawiedliwą decyzją kiedy podejmuje ją algorytm, a nie człowiek? Od kilku lat badam pracowników firm dostarczających jedzenie w Berlinie. Deliveroo, Liefrando, a w Polsce Uber Eats czy Pyszne.pl - wszystkie te firmy wykorzystują nowoczesne metody cyfrowej kontroli pracowników.

Read More
Joanna Bronowicka
Pamela Anderson popiera lewicę w Polsce

Zielony nowy ład to ambitna, ale też realistyczna wizja dla Europy. Pamela mieszka we Francji, widzi, jaką rolę ma do odegrania Unia w walce ze zmianami klimatu. To mądra i świadoma osoba. Na swoim Twitterze zachęcała by głosować na partię Razem, która współpracuje z partiami i ruchami lewicowymi na całym kontynencie.

Read More
Joanna Bronowicka
Przeciwko dyskryminacji - start kampanii w Brukseli

Prawda jest taka, że nasza Europa jest Europą nierówności. Dzisiaj wiele kobiet, mniejszości i migrantów spotyka się z dyskryminacją i przemocą w swoim codziennym życiu. Rządy i politycy nie robią nic, żeby skończyć z tym nierównym traktowaniem – a skrajna prawica tylko ich w tym wspiera.

Read More
Joanna Bronowicka
Dzień Kobiet w Berlinie 2019

Polki walczyły też niepodległość Polski, walczyły i walczą tez o polską demokrację. Nie zapominajmy o kobietach Solidarności, które wywalczyły wolność Polski i przywróciły nasze miejsce w Europie. To dzięki nim jesteśmy z powrotem w naszej europejskiej rodzinie.

Read More
Joanna Bronowicka