Pamela Anderson popiera lewicę w Polsce

W marcu 2019 podczas kampanii do Parlamentu Europejskiego miałam okazję poznać Pamelę Anderson. Pamela od lat angażuje się na rzecz praw zwierząt i ochrony środowiska i zdecydowała się poprzeć naszą listę, dlatego, że nasz program odpowiada jej wartościom. Na swoim Twitterze zachęcała by głosować na partię Razem, która współpracuje z partiami i ruchami lewicowymi na całym kontynencie.

Zielony nowy ład to ambitna, ale też realistyczna wizja dla Europy. Pamela mieszka we Francji, widzi, jaką rolę ma do odegrania Unia w walce ze zmianami klimatu. To mądra i świadoma osoba. Wie, jak jej poparcie może pomóc, skoro media establiszmentowe nie poświęcają wiele uwagi inicjatywom takim jak nasza.

O poparciu Pameli pisały polskie media, m.in. porta Oko.press:

“Opinie Anderson na temat Francji i niedawnych protestów „żółtych kamizelek” sprawiły, że ostre komentarze polityczne dawnej gwiazdy „Słonecznego Patrolu” zyskały rozgłos.

„Może zamiast fascynować się płonącymi obrazami, zadamy sobie pytanie: skąd to się wzięło?” – komentowała zamieszki Anderson. „To wynika z narastających napięć między elitą miejską a wiejską biedą, między politykami, których reprezentuje Macron a 99 proc. tych, którzy mają już dość nierówności, nie tylko we Francji, ale na całym świecie”.

Z nierównościami chce walczyć ogólnoeuropejska lewicowa koalicja, którą poparła Anderson. O co jeszcze walczy DiEM25?

Cały artykuł o bujnym życiu i radykalnym programie europejskiej lewicy autorstwa Łukasz Dąbrowieckiego znajduje się tutaj.

Joanna Bronowicka