O mnie

 
razem_towarowa_zk_rk0566_copy.jpg
 
 

Jestem kandydatką z Polski na do Parlamentu Europejskiego. W 2015 roku dołączyłam do Razem i kandydowałam w wyborach parlamentarnych z Opola. Jestem też członkinią Diem25 - transnarodowego ruchu politycznego, który popiera Nowy Ład dla Europy.

W 2019 roku startuję w Niemczech z listy numer 25 - Demokratie in Europa - Diem25. Na poziomie europejskim Razem i Diem 25 mają ten sam program polityczny na rzecz zielonej i sprawiedliwej Europy.

Urodziłam się w 1986r. we Wrocławiu. Dorastałam w Opolu - chodziłąm do podstawówki na ZWM-ie, oraz gimnazjum i liceum na Duboisa. Miałam 17 lat kiedy dostałam stypendium by uczyć się w Szkole Zjednoczonego Świata w Nowym Meksyku w USA. 

Dwa lata później dostałam pełne stypendium by studiować na Harvardzie w USA. Studia licencjackie z nauk społecznych ukończyłam z wyróżnieniem i nagrodą za pracę na temat ruchu społecznego migrantów. W trakcie studiów angażowałam się na rzecz praw migrantów - w Bostonie i w Paryżu gdzie studiowałam na Sciences-Po i na Sorbonie. 

W 2010 roku wróciłam do Polski. W Warszawie pracowałam w organizacjach pozarządowych działających na rzecz migrantów, jako dziennikarka agencji Reutera oraz w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji wdrażałam program otwartego rządu i opracowywałam strategię cyfryzacji Polski.

Teraz mieszkam w Berlinie i pracuję na uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, gdzie kieruję projektami badawczymi na temat internetu i praw człowieka. Byłam dyrektorką Centre for Internet and Human Rights. Badam wpływ nowych technologii na to jak pracujemy - moje badania dotyczą między innymi cyfrowych technik nadzoru pracowników call centers oraz kurierów.